Xherdan Shaqiri komentuje swojego pięknego gola. "Widziałem, że bramkarz stał daleko na boisku".

Dodał: kk
Data dodania: 20-06-2024 8:25

Xherdan Shaqiri skomentował swoją piękną bramkę przeciwko Szkocji na EURO 2024.

Mecz grupy A Szkocja - Szwajcaria  w ramach 2. kolejki fazy grupowej EURO 2024 zakończył się remisem 1:1, ale dużo się mówi o bramce, która dała wyrównanie Szwajcarom. Ekipa “gości” przegrywała, bo na listę strzelców w 13. minucie wpisał się Scott McTominay, ale 26. minucie do wyrównania doprowadził Xherdan Shaqiri, który kapitalnie i bez zastanowienia uderzył zza pola karnego. Szwajcar nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. To była jedna z najładniejszych bramek tegorocznego turnieju.

- Widziałem, że bramkarz stał daleko na boisku, i pomyślałem: “No dalej, strzel piłkę teraz”. Oczywiście był to ważny gol, w dodatku bardzo miły - mówi zawodnik, cytowany na stronie “UEFA.com”.

Szwajcaria zagra kolejne trzecie spotkanie z Niemcami, które zaliczyły już dwie wygrane. Kadra “Die Mannschaft” prowadzona przez Juliana Nagelsmanna pokonała 5:1 Szkocję i wygrała też z Węgrami 2:0. Szkoci natomiast zmierzą się z Węgrami w kolejnym pojedynku.

Źródło: UEFA.com