Sensacja w polskiej grupie. Austria wygrała wymianę ciosów z Holandią i okazała się najlepsza w grupie (VIDEO)

Data dodania: 25-06-2024 18:38

Reprezentacja Austrii sprawiła ogromną niespodziankę, wygrywając rywalizację w grupie C Euro 2024. Ekipa Ralfa Rangnicka po remisie z Francją i zwycięstwie nad Polską pokonała w ostatnim spotkaniu Holandię! Austriacy dwa razy tracili prowadzenie, ale na trzeci cios rywala Oranje nie znaleźli już odpowiedzi.

Już w 6. minucie Austriacy objęli prowadzenie. Piłkę do własnej bramki posłał Malen. Ofensywny gracz Holandii próbował przeciąć podanie Prassa w pole karne, ale zrobił to tak, że wpakował piłkę do siatki.

Austriacy w tym momencie wirtualnie objęli prowadzenie w grupie D, ale nie cofnęli się i dalej szukali gola. Holendrzy dopiero po jakimś czasie się otrząsnęli i zaczęli lekko zmieniać akcenty w inicjatywie na murawie. W 23. minucie powinien zrehabilitować się Malen, ale strzelił fatalnie w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi w 30. minucie kropnął Sabitzer, piłka odbiła się od obrońców i próbował jeszcze Grillitsch, lecz nie pokonał bramkarza. 7 minut później czujność Verbruggena sprawdził znowu Sabitzer i się rozczarował, bo nie zrobiło się 2:0.

Austria prowadziła do przerwy jednym golem, ale tuż po zmianie strony wynik zmienił się na 1:1. Holendrzy zabrali piłkę w środku pola, futbolówka dotarła w polu karnym do Cody'ego Gakpo, a ten oszukał Lienharta i trafił do siatki.

Co ciekawe w tym momencie to Oranje prowadzili w grupie, ale nie nacieszyli się tym i remisem zbyt długo. W 59. minucie Austria znowu prowadziła. Po okresie, gdy wydawało się, że Holendrzy przejęli inicjatywę i strzelą kolejne gole, padła bramka na 2:1 dla ekipy Rangnicka. Grillitsch dośrodkował w pole karne, a Schmid wykorzystał szansę i trafił na 2:1.

Holendrzy dostali bolesny cios, ale się pozbierali, chociaż był moment, gdy wydawało się, że ich pomarańczowe skrzydła zostały mocno podcięte. W 75. minucie piłka spadła pod nogi Depay'a i doświadczony napastnik zdobył bramkę na 2:2. Akcja była jeszcze analizowana pod kątem faulu Weghorsta i ręki Depay'a, ale sędziowie nie dopatrzyli się żadnego przewinienia i gola uznali.

Remis nie utrzymał się długo. W 80. minucie zdeterminowani Austriacy odzyskali prowadzenie po raz drugi. Doskonałą piłkę dostał Sabitzer i jeden z liderów drużyny z alpejskiego kraju zmienił wynik na 3:2! Po chwili jeszcze raz trafili Austriacy, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Na tego gola Holendrzy już nie odpowiedzieli, chociaż blisko był Gakpo. Austria wygrał 3:2 i przy rmeisie Francji 1:1 z Polską stało się to, co było niemożliwe. Austria wygrała grupę z 6 punktami, wyprzedzając Trójkolorowych o oczko i o 2 Holandię.

W 1/8 finału Austria zagra 2 lipca w Lipsku z drugim zespołem grupy, czyli z Turcją, Czechami lub Gruzją i będzie faworytem! Holendrzy wpadną na Hiszpanię lub jednego z innych mistrzów - grupy C (Anglia?) lub grupy E (Belgia, Rumunia, Słowacja lub Ukraina).

Mecz 3. kolejki grupy D Euro 2024
HOLANDIA - AUSTRIA 2:3
Bramki: Donyell Malen 6 sam., Cody Gakpo 47, Romano Schmid 59, Memphis Depay 75, Marcel Sabitzer 80
Holandia: Bart Verbruggen - Lutsharel Geertruida, Stefan de Vrij, Virgil van Dijk, Nathan Ake (66. Micky van de Ven) - Tijjani Reijnders (66. Georginio Wijnaldum), Jerdy Schouten, Joey Veerman (35. Xavi Simons) - Donyell Malen (72. Wout Weghorst), Memphis Depay, Cody Gakpo
Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Maximilian Woeber, Philipp Lienhart (64. Leopold Querfeld), Alexander Prass - Patrick Wimmer (64. Christoph Baumgartner), Nicolas Seiwald, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch (64. Konrad Laimer), Romano Schmid (90+2. Andreas Weimann) - Marko Arnautovic (78. Michael Gregoritsch)
Żółte kartki: Stefan Posch, Patrick Wimmer, Leopold Querfeld
Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja)
Widzów: 68 363