Co za sytuacja w grupie C! Dwa remisy 0:0 na koniec i o kolejności w grupie decydował wynik... eliminacji (VIDEO)

Data dodania: 25-06-2024 22:51

Oba mecze kończące rywalizację w grupie C Euro 2024 zakończyły się bezbramkowymi remisami. To spowodowało, że z turnieju odpadła Serbia, a grupę wygrała jednak rozczarowująco grająca Anglia. Dania i Słowenia uzyskały tyle samo punktów i taki sam bilans bramek. O 2. miejscu dla ekipy ze Skandynawii zdecydowała pozycja z... eliminacji.

Anglicy przed meczem ze Słowenią nie byli pewni awansu, ale niewiele wskazywało na to, by Synowie Albionu nie zameldowali się w 1/8 finału. Ekipa Garethe'a Southgate'a mogła natomiast pomóc Chorwacji, o ile ograłaby Słowenię trzema golami.

Na początku spotkania do ataku ruszyli jednak piłkarze z Bałkanów. Szarpał w przodzie Benjamin Sesko, lecz Jordan Pickford przy jego strzale był na posterunku. Anglicy przejęli potem lekko inicjatywę, nawet strzelili gola, ale w 20. minucie Foden asystujący Sace był na spalonym i sędziowie anulowali trafienie.

W I połowie groźnie uderzył jeszcze Foden z rzutu wolnego. Jan Oblak nie dał się jednak pokonać, popisując się świetną obroną.

Po przerwie Anglicy nadal mieli lekko inicjatywę, ale musieli uważać na ewentualne szybkie kontry Słoweńców. Swoich nielicznych okazji Synowie Albionu nie wykorzystali. Nie dochodził do piłek Harry Kane. Nie istniał Jude Bellingham. Strzelali Rice - nad bramką, Foden - zablokowany i na koniec Cole Palmer - obronił Jan Oblak.

Skończyło się to wszystko remisem 0:0, który dał ostatecznie Anglii pierwsze miejsce, a Słowenii... trzecie.

Wszystko przez to, że w drugim meczu Danii z Serbią też padł remis 0:0. Słoweńcy musieli pogodzić się z 3. lokatą, chociaż i tak świętowali awans, bo w... eliminacjach zajęli miejsce w grupie z Duńczykami. To decydowało, bo w grupie Euro 2024 mieli z tym rywalem taki sam dorobek punktowy, bramkowy i kartkowy!

Z Euro 2024 pożegnali się Serbowie, chociaż mocno walczyli do końca o gola z Danią. Ekipa z Bałkanów szukała sobie okazji już w I połowie, ale wielu okazji nie miała. Bliżsi gola byli Duńczycy, którzy zagrozili bramce Rajkovicia po strzale Christiana Eriksena w 22. minucie - golkiper odbił piłkę, oraz w 32. minucie, gdy strzelał Rasmus Hojlund - znowu Rajković był na posterunku.

Po przerwie padła bramka dla Serbii. W 54. minucie samobója strzelił Andersen. Gol został jednak anulowany, bo naciskający pechowo interweniującego rywala Luka Jović był na spalonym. Potem groźnie zrobiło się w 81. minucie, gdy sytuację zmarnował Aleksandar Mitrović, a ten sam napastnik w 84. minucie bezskutecznie domagał się rzutu karnego. W samej końcówce walczył jeszcze o piłkę w polu karnym Dusan Vlahović, ale sędzia przerwał akcję po ręce Jovicia. To był koniec nadziei Serbii na awans.

w 1/8 finału Dania wpadła na Niemcy i zagra z nimi 29 czerwca o 21:00 w Dortmundzie. Anglia trafi na trzeci zespół grupy D, czyli Holandię lub grupy E, a więc Rumunię, Belgię, Ukrainę lub Słowację. Słowenia zagra ze zwycięzcą grupy E lub Portugalią!