Przemysław Frankowski strzelił gola w eliminacjach Ligi Konferencji. Pokonał polskiego bramkarza (VIDEO)

Data dodania: 22-08-2024 21:29

Przemysław Frankowski w swoim pierwszym występie w tym sezonie strzelił gola. Polski wahadłowy trafił do siatki w spotkaniu RC Lens z Panathinaikosem Ateny w IV rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Frankowski niezagrał w meczu 1. kolejki Ligue 1 w niedzielę przeciwko Angers SCO na wyjeździe. Trener Willi Still nie wpuścił go na boisko w wygranym 1:0 spotkaniu, ale przeciwko Panathinaikosowi znalazł Polakowi miejsce w pierwszym składzie.

Już w 4. minucie spotkania Frankowski otworzył wynik starcia z Grekami i pokonał Barłomieja Drągowskiego. Dla Polaka to pierwszy gol w sezonie, ale już 16. w RC Lens w 121. występie.

Klub z Ligue 1 prowadził, ale w 22. minucie po drugiej żółtej kartce stracił Medinę i musiał grać w osłabieniu. Mimo tego podwyższył prowadzenie. W 34. minucie na 2:0 trafił Said.

Po przerwie Grecy strzelili gola kontaktowego. W 53. minucie trafił Ioannidis. Więcej Panathinaikos nie wskórał i będzie musiał szukać odrobienia strat w rewanżu w Atenach.

Całe spotkanie rozegrali Frankowski, Drągowski i były zawodnik Legii Warszawa i Lechii Gdańsk Filip Mladenović.