Cezary Kulesza po meczu ze Szkocją. Prezes PZPN mówił o przyszłości

Data dodania: 05-09-2024 23:14

Cezary Kulesza zabrał głos po wygranej reprezentacji Polski 3:2 ze Szkocją na początek tej edycji Ligi Narodów. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej gratulował selekcjonerowi Michałowi Probierzowi i piłkarzom, ale poruszył też kilka innych kwestii.

Biało-Czerwoni prowadzili do przerwy 2:0, chociaż nie imponowali grą. Uderzenie z dystansu Sebastiana Szymańskiego i wykorzystany karny Roberta Lewandowskiego po faulu na Nicoli Zalewskim dały Polsce przewagę.

Tuż po zmianie stron Szkoci strzelili gola kontaktowego, a w 77. minucie wyrównali. Potem parli do przodu, lecz w doliczonym czasie gry Zalewski wywalczył drugi rzut karny i sam go wykorzystał, trafiając na 3:2 i dając Polsce wygraną.

Wygrana w takich okolicznościach musiała wywołać euforię. Podkreślał to Cezary Kulesza. - Wygrana w takich okolicznościach stanowi solidny fundament dla dalszej budowy naszej drużyny narodowej. Dziękuję i gratuluję naszym piłkarzom oraz trenerowi Probierzowi. Dzisiaj emocji nie brakowało, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość - napisał prezes PZPN.