Obrzydliwy transparent kibiców rywala Legii. "Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę"
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 28-11-2024 21:29
Kibice Omonii Nikozja wywiesili skandaliczny transparent przed pierwszym gwizdkiem meczu 4. kolejki Ligi Konferencji Europy z Legią Warszawa. Prowokacyjne hasło, które pojawiło się na płótnie, powinno spotkać się ze stanowczą reakcją polskich władz państwowych i UEFA.
Polscy kibice, a w szczególności Legii, karani są regularnie za zachowanie na trybunach, np. za odpalanie rac. Ciekawe, jak władze UEFA zachowają się po tym, jak na sektorze fanów Omonii pojawiło się polityczno-historyczne kłamstwo. Zresztą flag niezwiązanych z piłką nożną i klubem było więcej. Pojawiły się chociażby takie z sierpem, młotem i Che Guevarą.
Omonia rozwiesiła już część swoich flag. Che Guevara, sierp i młot. Taki klimat w Nikozji. @sport_tvppl pic.twitter.com/iXPBg1J4oV
— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) November 28, 2024
Najbardziej obrzydliwy okazał się transparent z hasłem o Armii Czerwonej, która według Cypryjczyków wyzwoliła Warszawę w 1945 roku. Każdy kto zna trochę historię Polski, tę prawdziwą, a nie pisaną w Moskwie, wie, jak wyglądało "wyzwalanie" i późniejsza wieloletnia komunistyczna kontrola ZSRR.
“Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę”. Taki transparent na trybunach Omonii. @sport_tvppl pic.twitter.com/nlgWPnKsHo
— Piotr Kamieniecki (@PKamieniecki) November 28, 2024
Futbol.pl











