W FC Barcelona klamka zapadła? Podział ról Szczęsny - Ter Stegen ustalony!
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 25-04-2025 15:19
Marc-Andre Ter Stegen po długim leczeniu kontuzji wrócił do kadry meczowej FC Barcelona. Niemiecki bramkarz nie zagra raczej w sobotnim finale Pucharu Króla z Realem Madryt, ale staje już do rywalizacji z Wojciechem Szczęsnym. Co ciekawe już pojawiły się w Hiszpanii pierwsze informacje o tym, że Hansi Flick miał podjąć decyzję, który z tych dwóch golkiperów będzie "jedynką" na przyszły sezon.
FC Barcelona zatrudniła, ściągając z krótkiej emerytury, Szczęsnego na początku jesieni. Polak początkowo siedział na ławce, oglądając grę Inakiego Peny. Potem "Szczena" wygrał rywalizację i broni regularnie. Dopiero niedawno Duma Katalonii z polskim golkiperem w bramce przegrała pierwsze spotkanie.
Szczęsny prezentuje wysoką formę i umiejętności, ale teraz do walki o miejsce w składzie będzie miał trudniejszego rywala niż Inaki Pena. Po kontuzji do gry gotowy jest Marc-Andre Ter Stegen, który spędził kilka miesięcy na leczeniu urazu kolana. W najbliższych ważniejszych meczach między słupkami pojawi się na pewno Szczęsny, ale jego rywal może wkrótce dostać szansę.
Ter Stegen ma się powoli ogrywać i wracać do formy, bo to właśnie swojego rodaka Flick widzi w roli bramkarza numer jeden w przyszłym sezonie. Wojciech Szczęsny zostanie na Camp Nou, ale w roli zmiennika.
FC Barcelona pożegna się natomiast, co już było sygnalizowane, z Inakim Peną, który nie chce być dopiero trzecim wyborem i marzy o zespole, w którym będzie zawodnikiem pierwszego składu.
Futbol.pl











