Pogoń straciła kolejnego zdolnego piłkarza. Wybrał grę dla ligowego rywala
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 27-05-2025 10:00
Kolejny piłkarz postanowił skorzystać z okazji i odszedł z Pogoni Szczecin. Najpierw Antoni Klukowski wybrał ofertę z Widzewa Łódź, a następnie Kacper Łukasiak po wygaśnięciu umowy w Portowcach związał się z GKS Katowice.
21-letni piłkarz jest wychowankiem Pogoni. Szczecinianie wypożyczali go do Skry Częstochowa (jesień 2022 roku) i do Górnika Łęczna (sezon 2023-2024). Środkowy pomocnik w zakończonym niedawno sezonie dostawał sporo szans od Roberta Kolendowicza. Zagrał w sumie w 34 meczach, strzelił 2 gole i miał 5 asyst. Wcześniej był królem strzelców Centralnej Ligi Juniorów i mistrzem Polski U-19 z Pogonią.
Z końcem sezonu piłkarzowi wygasła umowa z Pogonią i zdecydował się jako wolny zawodnik związać z innym klubem. Podpisał umowę z GKS Katowice. Kontrakt zawarł na 2 lata z opcją przedłużenia.
Dla GKS to pierwsze wzmocnienie przed nowym sezonem. Wcześniej okazało się tylko, że do Widzewa Łódź odchodzi napastnik Sebastian Bergier.
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Kacper Łukasiak opuszcza Pogoń Szczecin. Zawodnik wypełni swój kontrakt ważny do końca czerwca, a następnie rozstanie się z klubem.<br><br>Dziękujemy za występy w granatowo-bordowych barwach, Kapi! Zarząd klubu oraz pracownicy życzą Ci powodzenia w dalszej karierze! ✊ <a href="https://t.co/0tLtvfK32Z">pic.twitter.com/0tLtvfK32Z</a></p>— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) <a href="https://twitter.com/PogonSzczecin/status/1927258500691824981?ref_src=twsrc%5Etfw">May 27, 2025</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Kacper Łukasiak piłkarzem GKS-u. Witamy w Katowicach ????????⚫️<br><br>INFO ???? <a href="https://t.co/fblg2wMBT2">https://t.co/fblg2wMBT2</a> <a href="https://t.co/24taU3zhcZ">pic.twitter.com/24taU3zhcZ</a></p>— GKS Katowice (@_GKSKatowice_) <a href="https://twitter.com/_GKSKatowice_/status/1927258322748469688?ref_src=twsrc%5Etfw">May 27, 2025</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
Legia chce zawodnika z 2. Bundesligi. Był już w Warszawie, pasuje Żewłakowowi
Futbol.pl











