Selekcjoner tłumaczy powody braku Urbańskiego. Bolesne słowa dla utalentowanego pomocnika
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 29-05-2025 18:58
Kacper Urbański nie znalazł się w kadrze U-21 na finały młodzieżowych mistrzostw Europy. Selekcjoner Adam Majewski nie powołał piłkarza, który grał już przecież sporo w pierwszej reprezentacji. Dlaczego? Wytłumaczył swoją decyzję i podał argumenty. Podobnie jak do pominięcia Jana Ziółkowskiego z Legii Warszawa.
Majewski ogłosił 25-osobową kadrę na finały Euro U-21 w Słowacji. Niedługo będzie musiał jeszcze skreślić dwóch zawodników, bo miejsc na turniej dla zawodników ma 23. Na pewno wypadnie jeden z bramkarz i napastnik. Zagrożeni są więc Kacprowie Tobiasz i Trelowski, Jakub Mąrzyk oraz Sławomir Abramowicz, a także snajperzy Wiktor Bogacz i Szymon Włodarczyk. Chyba, że selekcjoner zaskoczy.
W kadrze już na starcie nie znalazł się Kacper Urbański. Utalentowany pomocnik, który sezon kończył na wypożyczeniu z Bologny do Monzy, nie dostał powołania od Majewskiego. Selekcjoner nie ukrywa, że 20-latek trochę zapłacił cenę za to, że wcześniej był w seniorskiej kadrze, a trochę za to, że nie grał za wiele w Serie A. Sytuacja Kacpra jest specyficzna. To zawodnik o dużym potencjale, dlatego był od dłuższego czasu w pierwszej reprezentacji. W naszej kadrze był tylko raz, ponad rok temu, co braliśmy pod uwagę. Poza tym, w drużynie jest przewidywany bardziej na pozycję w środku pola niż jako cofnięty napastnik. A tu mamy konkurencję w postaci Kałuzińskiego, Kowalczyka, Łęgowskiego i Kozubala, którzy grają systematycznie i dobrze. Przede wszystkim Kacper musiałby zacząć grać. Postawiliśmy na powtarzalność i zawodników bardziej sprawdzonych w naszej drużynie - powiedział Majewski w TVP Sport.
Selekcjoner kadry U-21 pominął też Jana Ziółkowskiego. Ten też nie był częścią tej reprezentacji. - Oczywiście, był rozważany i obserwowany od dłuższego czasu, tak jak inny Jan – Faberski. Był bliski powołania. Nie był jednak u nas na żadnym zgrupowaniu. Ostatnio gra w pierwszym składzie Legii, ma spory potencjał. Postawiliśmy na Bartka Smolarczyka, który dobrze wypadł przeciwko Danii i Ukrainie - argumentował Majewski.
Polska zagra na Euro U-21 w grupie z Gruzją, Portugalią i Francją.
Kacper Urbański nie jedzie na mistrzostwa Europy! Selekcjoner pominął pomocnika przy powołaniach
Futbol.pl











