Benjamin Mendy podpisał umowę z Pogonią Szczecin. Mistrz świata i były gracz Manchesteru City w PKO BP Ekstraklasie
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 16-09-2025 20:18
Benjamin Mendy podpisał umowę z Pogonią Szczecin. Były piłkarz Manchesteru City i mistrz świata z reprezentacją Francji w 2018 roku związał się z Portowcami kontraktem na rok z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.
31-letni Mendy grał w swojej karierze w Le Havre AC, Olympique Marsylia, AS Monaco (mistrzostwo Franji), Manchesterze City (4 mistrzostwa Anglii) i ostatnio w FC Lorient oraz FC Zurich. Ma na koncie m.in. 121 meczów w Ligue 1 (4 gole i 15 asyst), 57 w Ligue 2, 50 w Premier League (2 gole i 9 asyst) oraz 19 w Lidze Mistrzów. Najwięcej razy przywdziewał koszulkę Olympique - 101, a najmniej FC Zurich, w którym wiosną zaliczył 8 spotkań. Teraz czas na Pogoń. 10-krotny reprezentant Francji, który zagrał 40 minut w finałach MŚ 2018 i został złotym medalistą turnieju, podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.
- Jestem bardzo zadowolony, że tu jestem. Chciałbym za to podziękować Prezesowi i wszystkim pracownikom tego klubu – mówi Benjamin. - Widziałem mecze Pogoni na wideo. Spodobała mi się atmosfera na trybunach i pasja, z jaką fani wspierają zespół. Stadion jest praktycznie pełny podczas każdego spotkania. To jest to, co kochamy w piłce i to też wpłynęło na moją decyzję - powiedział obrońca po podpisaniu umowy z Dumą Pomorza.
- Cieszymy się, że możemy powitać Benjamina w naszym klubie. Jego doświadczenie na najwyższym poziomie wniesie cenną wartość do drużyny - podkreśla CEO Pogoni Szczecin, Tan Kesler. – Z niecierpliwością czekamy na jego wkład w realizację naszych celów. Transfer ten odzwierciedla naszą ambicję wzmacniania kluczowych pozycji w drużynie sprawdzonymi i jakościowymi zawodnikami, a także zaangażowanie Alexa Haditaghiego w budowanie pełnej sukcesów przyszłości.
Bienvenue à Szczecin, Benjamin! ????????
— Pogoń Szczecin (@PogonSzczecin) September 16, 2025
Więcej ???? https://t.co/G1EEqwRT4P#MENDY2026 pic.twitter.com/1IKfdbaobK
Robert Kolendowicz zwolniony z pracy! Nie będzie już prowadził Pogoni Szczecin
Futbol.pl












