Lewandowski odsłania kulisy trudnej relacji! Dlaczego odmówił pożyczki Grosickiemu?
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 27-12-2025 15:11
Ta historia od dawna krążyła w kuluarach, a światło dzienne ujrzała w książce Sebastiana Staszewskiego. Teraz Robert Lewandowski postanowił osobiście odnieść się do sprawy odmowy pożyczki Kamilowi Grosickiemu. Kapitan kadry w szczerej rozmowie z Bogdanem Rymanowskim wyjaśnił, że jego decyzja – choć bolesna – była podyktowana troską o kolegę.
Wątek finansowy między dwoma liderami reprezentacji Polski stał się głośny po publikacji książki Sebastiana Staszewskiego. Robert Lewandowski długo milczał na ten temat, ale w końcu zdecydował się przedstawić swoją perspektywę w wywiadzie u Bogdana Rymanowskiego.
Napastnik Barcelony przyznał, że odmowa nie wynikała z braku chęci wsparcia, lecz z chłodnej analizy sytuacji, w jakiej znajdował się wówczas "Grosik". Kapitan uznał, że zastrzyk gotówki przyniósłby odwrotny skutek.
– Ja mu powiedziałem: Kamil, nie pożyczę ci tych pieniędzy, bo wiem, że ci nie pomogę, pożyczając ci pieniądze. Okaże się, że dla ciebie to będzie jeszcze większy problem. Znając background sytuacji, nie chciałem się przyczynić, żeby jego problem się pogłębił – wyjaśnił wprost Lewandowski.
Sytuacja miała miejsce w czasach, gdy selekcjonerem reprezentacji był Adam Nawałka. Lewandowski podkreśla, że była to w pełni świadoma decyzja, uwzględniająca kontekst tamtych lat. Gwiazdor uznał wówczas, że odpowiedzialność polega na asertywności i powiedzeniu trudnego „nie”, by nie przyczynić się do eskalacji kłopotów Grosickiego.
Źródło: Rymanowski LIVE











