Jagiellonia z cennym zwycięstwem w Gdyni. Trener ocenia arcyważny mecz
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 20-04-2026 11:48
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 3:0. Szkoleniowiec gości przyznał, że spotkanie ważyło bardzo wiele w kontekście walki o mistrzostwo Polski. Bramki dla przyjezdnych zdobywali Jesus Imaz oraz Samed Bazdar.
Białostoczanie musieli wygrać, aby zachować szanse na końcowy triumf w lidze. Gospodarze również desperacko potrzebowali punktów. Gdynianie zaciekle bronią się przed spadkiem. Początek należał do miejscowych. Wynik szybko otworzyli jednak przyjezdni.
– Musieliśmy wygrać, ale jak było to trudne zadanie, wiemy po statystykach, jakie Arka miała w meczach u siebie. Wejście w mecz mieliśmy średnie. Było czuć ciężar gatunkowy tego spotkania – przyznał Siemieniec.
Goście objęli prowadzenie w dziewiątej minucie. Gdynianie atakowali i stosowali wysoki pressing. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do wyrównania. Defensywa gości zdołała przetrwać ten napór.
– Zdobyliśmy bardzo ładną bramkę, która pomogła nam o tyle, że otworzyła wynik. Nie pamiętam dokładnie, kiedy Arka stworzyła zagrożenie, ale trzeba przyznać, że miała sytuacje bardzo klarowne. Piłkarskie szczęście było jednak po naszej stronie. Potem pomogliśmy sobie jakością – kontynuował.
Druga połowa przebiegała już pod pełną kontrolą piłkarzy z Białegostoku. Wygraną przypieczętowali kolejnymi trafieniami po zespołowych akcjach. Zespół utrzymał przewagę do samego końca. Kolejnym rywalem Jagiellonii będzie Górnik Zabrze.
– Dlatego, mimo że bardzo się cieszymy, musimy utrzymać koncentrację. W piątek kolejny bardzo ważny mecz z Górnikiem Zabrze. To dla nas okazja do potwierdzenia europejskich aspiracji – podkreślił.
Źródło: konferencja prasowa











