Gorące lato na Śląsku! Czeski gwiazdor wkrótce opuści ligę?
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 21-05-2026 13:24
Górnik Zabrze rozgrywa rewelacyjny sezon, w którym zdobył Puchar Polski i wciąż walczy o wicemistrzostwo. Kolosalny wpływ na sukcesy zespołu ma Patrik Hellebrand. Czeski pomocnik znalazł się jednak w kręgu zainteresowań zagranicznego klubu.
Sprowadzenie tego gracza okazało się dla ekipy ze Śląska kapitalnym ruchem. Piłkarz błyskawicznie zaaklimatyzował się w nowych warunkach. Obecnie to jedna z najbardziej wyróżniających się postaci na polskich boiskach. Dobra postawa została odnotowana w ojczyźnie, co zaowocowało powołaniami do reprezentacji narodowej.
Znakomita forma przyciąga baczną uwagę obcych klubów. Według doniesień portalu goal.pl konkretne zainteresowanie usługami pomocnika wykazuje Bursaspor. Turecki zespół za wszelką cenę dąży do odbudowy swojej pozycji. Niedawno wywalczył awans na zaplecze tamtejszej elity, a ostatecznym celem pozostaje powrót do ekstraklasy.
Klub aktywnie kompletuje kadrę na nadchodzącą kampanię. Działacze starają się również o sprowadzenie Juergena Elitima. Kolumbijczyk na pewno pożegna się z Legią. Dziennikarz Tomasz Włodarczyk poinformował, że to właśnie Turcja będzie kolejnym przystankiem w jego sportowej karierze.
Przyszłość czeskiego zawodnika pozostaje na ten moment otwarta. Brak na razie formalnych decyzji. Zainteresowanie Bursasporu to w pełni realny temat. Przeprowadzka lidera Górnika podczas letniego okienka transferowego jest bardzo możliwa.
Źródło: goal.pl / Meczyki











