USA na 99,9 procent zagra w 1/16 finału z tym rywalem
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 25-06-2026 4:46
Reprezentacja USA prowadzona przez Mauricio Pochettino przygotowuje się do starcia w 1/16 finału mistrzostw świata, które odbędzie się 1 lipca w San Francisco. Amerykanie z ogromnym prawdopodobieństwem zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, a wyliczenia nie pozostawiają w tej kwestii większych wątpliwości.
Bośnia i Hercegowina zapewniła sobie miejsce w fazie pucharowej po wygranej z Katarem 3:1 w ostatniej kolejce fazy grupowej. Zespół ten zakończył zmagania na trzeciej lokacie w grupie B z dorobkiem czterech punktów. Taki bilans daje im praktycznie stuprocentową pewność awansu do kolejnej rundy turnieju.
Portal "Mondo" przeanalizował wszystkie dostępne warianty ułożenia tabeli drużyn z trzecich miejsc. Istnieje dokładnie 330 różnych kombinacji rozwoju wydarzeń. W aż 329 przypadkach rywalem Bośni i Hercegowiny będą właśnie Amerykanie. Tylko jedna kombinacja zakłada, że zespół z Bałkanów trafi na Niemców. Szanse na starcie USA z Bośnią wynoszą więc ponad 99,9 procent.
Dla drużyny Pochettino to bardzo dobra wiadomość. Bośnia i Hercegowina będzie prawdopodobnie jedną z najniżej notowanych reprezentacji na tym etapie mistrzostw świata. Dla tej federacji to dopiero drugi występ na mundialu w historii i zarazem premierowy awans z grupy.
Źródło: Mondo.











