Haaland po awansie Norwegii: „To historia, niewiarygodne”
Dodał: kk
Data dodania: 01-07-2026 17:56
Erling Haaland podsumował awans Norwegii do 1/8 finału mistrzostw świata 2026 po zwycięstwie 2:1 nad Wybrzeżem Kości Słoniowej. Napastnik zdobył decydującą bramkę i przyznał, że dla jego drużyny to wydarzenie o historycznym znaczeniu.
Norwegowie po raz pierwszy od 28 lat wyszli z fazy grupowej mundialu, a sukces w 1/16 finału tylko podkreślił skalę ich osiągnięcia. Po meczu Haaland nie ukrywał emocji i mówił o wyjątkowości całej sytuacji.
„To historia, niewiarygodne” – powiedział napastnik.
Snajper podkreślił, że zespół może teraz grać bez presji i w pełni cieszyć się kolejnymi etapami turnieju.
„Udało nam się zakwalifikować po raz pierwszy od 28 lat, przeszliśmy fazę grupową, a teraz awansowaliśmy do kolejnej rundy i zmierzyliśmy się z Brazylią w Nowym Jorku” – dodał.
„To niesamowite, więc teraz wszystko jest bonusem. Możemy grać z opuszczonymi ramionami i po prostu się tym cieszyć” – zakończył.
Źródło: FIFA.com, Fot.: screen











