Milik liderem klasyfikacji strzeców: Kto to jest ten Morata?
Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 20-11-2013 15:36
Reprezentant U-21 Arkadiusz Milik dzięki hat-trickom strzelonym w ostatnich meczach z Maltą i Grecją został liderem klasyfikacji strzelców całych eliminacji ma koncie 9 bramek, zaś tuż za nim jest Hiszpan Alvaro Morata z Realu Madryt (8 goli). - Kto to jest ten Morata? - żartował po spotkaniu z Grecją Milik.
- Nigdy w karierze nie miałem takiej serii i jestem bardzo szczęśliwy, że właśnie się zaczęła - mówił. - Nie myślę o tym, czy moja droga do pierwszej reprezentacji jest otwarta, bo najważniejsze na razie dla mnie jest to, że zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie - dodał.
- Która z bramek sprawiła mi największą radość? Każda. Nie wartościuję strzelonych goli, bo jestem napastnikiem i cieszy mnie przede wszystkim zwycięstwo - przyznał zawodnik Bayeru Leverkusen.
Milik pytany o to, czy nie wolałby grać w dorosłej kadrze, nie dał jednoznacznej odpowiedzi. - Może i bym zdążył na drugą połowę meczu z Irlandią (0:0), ale trener zadecydował, że bardziej się przydam młodzieżówce.
Czy trener Adam Nawałka "odkrył" mój talent? - Nie wiem, ale na pewno bardzo dużo mi pomógł, za co jestem mu wdzięczny. Miałem serię kilkunastu meczów, w których nie potrafiłem trafić do siatki, ale wtedy szkoleniowiec zawsze mnie wspierał i dawał mi szansę. I to wypaliło - stwierdził były gracz Górnika Zabrze.
Futbol.pl











