Berg był jego trenerem. "Na pewno potrafi stawiać..."
Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 19-12-2013 20:23
Henning Berg został trenerem Legii Warszawa. Z norweskim szkoleniowcem miał okazję współpracować Grzegorz Sandomierski, który pod wodzą Berga trenował w Blackburn Rovers.
- Trener Berg przyszedł do Blackburn w okresie, kiedy zespół nie grał źle. Mam wrażenie, że Norweg nie chciał wtedy wprowadzać zbyt wielu zmian, ale po tym jak zastąpił on Gianfranco Zolę, to w 11 meczach wygraliśmy zaledwie raz – wyniki diametralnie się zmieniły. Nie zdążyliśmy za bardzo poznać się i oswoić z nowym szkoleniowcem, który przez te 57 dni chyba nie zdążył pokazać wszystkich swoich zalet - powiedział Sandomierski w rozmowie z legia.net.
- Trudno mi powiedzieć, jakim szkoleniowcem Berg był w szatni w dniach, kiedy przychodziły spotkania ligowe, bo akurat nie ocierałem się nawet o meczową osiemnastkę. Na pewno Norweg potrafi odważnie stawiać na młodych zawodników z potencjałem. Jeśli taki gracz odpłaci mu dobrą grą to można się spodziewać, że trener zaufa mu na stałe - dodał polski bramkarz, który teraz jest w kadrze Dinama Zagrzeb.
Futbol.pl











