FC Porto wygrało Ligę Mistrzów. Młode Smoki w finale pożarły Chelsea (VIDEO)

Data dodania: 30-04-2019 10:01

FC Porto triumfowało w Lidze Mistrzów. Smoki okazały się najlepsze w młodzieżowej wersji elitarnych rozgrywek. Drugi rok z rzędu przegrany zespołem w finale okazała się Chelsea.

Anglicy w półinale po rzutach karnych wyeliminowali FC Barcelona. Z kolei Porto łatwo odprawiło TSG 1899 Hoffenheim, bijąc Niemców 3:0.

Finałowe spotkanie zaczęło się dobrze dla Smoków. Porto już w 17. minucie objęło prowadzenie, a piłkę do siatki posłał Fabio Ferreira Vieira. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale po zmianie stron Chelsea wyrównała za sprawą Daishawna Redana w 53. minucie. Już 2 minuty później Diogo Queiros przywrócił Porto na prowadzenie. Rywalizację rozstrzygnął Afonso Sousa na kwadrans przed końcem spotkania.

Porto po raz pierwszy wygrało Młodzieżową Ligę Mistrzów. Chelsea z czterech finałów wygrała dwa, ale dwa ostatnie spotkania o triumf kończyły się niepowodzeniem - rok temu 0:3 z Barceloną.