Anglia rozbiła Czarnogórę - Vesović cudem nie wyleciał z boiska. Portugalia rozgromiła Litwę, a Ronaldo ma już 98 goli! Francuzi wymęczyli wygraną po awansie

Data dodania: 14-11-2019 22:43

W bardzo efektowny sposób wygrały reprezentacje Anglii i Portugalii w czwartkowych meczach eliminacji Euro 2020. Pierwsi rozbili Czarnogóra z Marko Vesoviciem w składzie, a drudzy Litwę z Arvydasem Novikovasem. Kosowo straciło być może szanse na awans, Serbia wymęczyła wygraną z Luksemburgiem i pozostaje jej wiara na wyprzedzenie Portugalii, a Francja, pewna awansu, rozczarowała z Mołdawią.

24 minuty od pierwszego gwizdka potrzebował Benjamin Chilwell, by skompletować hat-tricka w meczu z Czarnogórą. Obrońca Leicester City nie strzelił żadnego gola, ale zanotował trzy asyst. W 11. minucie dograł do Alexa Oxlade-Chamberlaina, w 19. minucie dośrodkował z wolnego do Harry'ego Kane'a, a 5 minut później obsłużył go idealną centrą z rzutu rożnego. Anglicy przed przerwą strzelili jeszcze dwa gole. W 30. minucie Marcus Rashford, a w 37. minucie ponownie Kane  i było 5:0 po I połowie.

Co warto zapamiętać ze strony Czarnogóry? Rajd Marko Vesovicia z Legii Warszawa.

W II połowie Anglicy cieszyli się jeszcze po samobójczym golu Sofranca w 66. minucie i trafieniu Tammy'eego Abrahama - to debiutancki gol napastnika Chelsea w kadrze - w 84. minucie.

Czarnogóra powinna kończyć mecz w osłabieniu, ale sędzia z jakiegoś powodu nie wyrzucił z boiska... Vesovicia.

Czarnogóra eliminacje zakończyła eliminacje z 3 punktami w 8 meczach. Dużo więcej zdobyło Kosowo, które w 7 spotkaniach ugrało 11, ale może odczuwać ogromny niedosyt. Debiutant w eliminacjach mistrzostw Europy w czwartek przez moment był nawet na 2. miejscu w tabeli i przepustki na Euro miał na wyciągnięcie ręki. Goście prowadzili w Pilznie po bramce Nuhiego w 50. minucie i wyprzedzili Czechów w tym momencie w tabeli, ale potem Kral w 71. minucie i Celustka w 79. minucie odwrócili losy spotkania, czym dali gospodarzom awans na Euro 2020!

Trzy gole strzelił w barwach Portugalii Cristiano Ronaldo, który ostatnio był negatywnym bohaterem starcia Juventusu z AC Milan, gdy został zmieniony w 55. minucie i opuścił przedwcześnie stadion. Wszystko tłumaczono problemami zdrowotnymi napastnika, ale w czwartek po urazie nie było śladu. CR7 strzelił gole w 7. minucie (z karnego), w 22. minucie oraz w 65. minucie i ma na koncie 98 bramek w 163. meczach reprezentacji.

Portugalczycy, obrońcy tytułu mistrza Europy, mają na kolejkę przed końcem 14 punktów i są na drugim miejscu. Wciąż nadzieję na awans mają Serbowie, którzy wymęczyli u siebie zwycięstwo z Luksemburgiem. W ostatniej kolejce Portugalia jedzie jednak do Luksemburga, a Serbowie podejmą Ukainę, która wygrała grupę. Kto ma więc większe szanse na zwycięstwo i awans?

Pewne awansu z grupy H są już Francja i Turcja. Ta druga remisując 0:0 z Islandią zapewniła udział w Euro 2020 sobie i Trójkolorowym. Francuzi potem długo byli chyba w nastroju do świętowania, bo męczyli się z Mołdawią i dopiero po rzucie karnym w 79. minucie wygrali, wskakując na 1. miejsce w grupie. W ostatniej kolejce Francuzi jadą do Albanii, a Turcja do Andory. W meczu ekip na "A" padł remis 2:2.