5:0 wygrał tam AZ Alkmaar, 2:1 Partizan Belgrad, a Manchester United przegrał w Kazachstanie!

Data dodania: 28-11-2019 18:41

Manchester United pojechał w 5. kolejce Ligi Europy do Kazachstanu na mecz z FK Astana, który nie zdobył do tej pory żadnego punktu w grupie L. Czerwone Diabły, lider tabeli, prowadził nawet 1:0, ale ostatecznie przegrał.

Już w 10. minucie prowadzenie United dał Jese Lingard, który przymierzył sprzed pola karnego. Ekipa Ole Gunnara Solskjaera miała przewagę, ale w ciągu 7 minut wynik się odwrócił. W 55. minucie Szomko płaskim strzałem pokonał De Geę i było 1:1, a w 62. minucie Rukavina szukał dogrania przed bramkę, ale Bernard przeciął lot piłki tak nieszczęśliwie dla gości, że wpakował futbolówkę do siatki samobójczym uderzeniem!

Warto dodać, że Solskjaer wystawił do gry kilku bardzo młodych zawodników. Zagrali debiutancie w pierwszym składzie: Lee Grant, Ethan Laird, Di'Shon Bernard i Dylan Levitt. Wynik mógł być mimo to lepszy, bo przy stanie 1:0 spektakularne pudło zaliczył równie młody Tahith Chong.

United przegrali pierwsze spotkanie w tej edycji Ligi Europy i wydaje się, że z 10 punktami na kolejkę przed końcem powinni awansować, ale sporo zależy od wyniku spotkania AZ Alkmaar (8 punktów) z Partizanem Belgrad (4 oczka). W ostatniej kolejce na Old Trafford przyjadą Holendrzy i gdyby jednak zespół z Manchesteru nie miał jeszcze awansu, to byłoby bardzo ciekawie.