Legia o krok od mistrzostwa!

Data dodania: 27-06-2020 19:39

W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała 1:1 (0:0) z Piastem Gliwice. Na listę strzelców w zespole gospodarzy wpisał się Maciej Rosołek, a w druzynie gości trafił Jorge Felix. Ekipa Waldemara Fornalika przez dłuższy czas grała w dziesiątkę...

Pierwsza połowa bez emocji

Mecz Legii z Piastem od samego początku bardzi ciężko się oglądało i niestety tak zostało do przerwy. Momentami obie drużyny próbowały atakować, ale brakowało przede wszystkim strzałów na bramkę.

Nieudolne faule Rymaniaka. Piast kończył w dziesiątkę...

W 53. minucie obrońca gości, Bartosz Rymaniak, sfaulował Luquinhasa i obejrzał żółty kartonik. Dosłownie chwilę później były zawodnik Korony Kielce kolejny raz próbował zatrzymać szybkiego Portugalczyka i znów zrobił to bardzo nieudolnie, dlatego otrzymał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę!

Ciekawą statystykę podał serwis "Ekstra Stats". Okazuje się, że Luquinhas jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w tym sezonie w Ekstraklasie. Zawodnik Legii był faulowany przez rywali aż 100 razy.

Nieoczekiwany zwrot akcji!

Podopieczni Waldemara Fornalika nie podłamali się i wyszli na prowadzenie kilka minut póżniej. Paweł Wszołek sfaulował w polu karnym Sebastiana Milewskiego, a karnego na gola zamienił Jorge Felix, który posłał płaską piłkę w prawy dolny róg.

Rosołek na remis!

W 73. minucie Maciej Rosołek zmienił Andre Martinsa, a w 84. minucie wpisał się na listę strzelców. Michał Karbownik dostarczył piłkę w pole karne, a tam uderzenie głową Rosołka zbił Frantisek Plach.

Sędzia Szymon Marciniak przerwał jednak grę, ponieważ wydawało się, że piłka przekroczyła linię bramkową. Arbiter z Płocka zdecydował się skorzystać z VAR-u i ostatecznie uznał gola, ponieważ futbolówka całym obwodem przekroczyła linię.

"Wojskowi" o krok od mistrzostwa!

Legia Warszawa znajduje się na 1. miejscu w tabeli z dorobkiem 65 punktów i ma 11 punktów przewagi nad Piastem.

Legia Warszawa 1-1 Piast Gliwice

Bramki: Maciej Rosołek 84 - Jorge Félix 59 (k)

Legia: 1. Radosław Majecki - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Igor Lewczuk (62, 17. Mateusz Cholewiak), 4. Mateusz Wieteska, 14. Michał Karbownik - 22. Paweł Wszołek (76, 16. Luís Rocha), 7. Domagoj Antolić, 24. André Martins (72, 39. Maciej Rosołek), 8. Walerian Gwilia, 82. Luquinhas - 9. Tomáš Pekhart.

Piast: 26. František Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski, 18. Patryk Sokołowski (86, 23. Tomáš Huk), 6. Tom Hateley, 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski - 9. Piotr Parzyszek (55, 89. Patryk Tuszyński).

Żółte kartki: Wszołek, Gwilia, Wieteska - Rymaniak.

Czerwona kartka: Bartosz Rymaniak (55. minuta, Piast, za drugą żółtą).

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 6000.