Pasy awansowały na szóstą pozycję! Pogoń pokonana przy Kałuży | Futbol - Piłka nożna

Pasy awansowały na szóstą pozycję! Pogoń pokonana przy Kałuży

Data dodania: 29-06-2020 20:00

W ostatnim spotkaniu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy (grupa mistrzowska) Cracovia pokonała przy Kałuży 2:1 (1:0). Dzięki tej wygranej podopieczni Michała Probierza awansowali na 6. pozycję w tabeli (49 pkt). "Portowcy" natomiast zajmują 8. lokatę (46 pkt).

Na początku meczu Pogoń przeważała, ale... zawalił Zech

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęła Pogoń Szczecin prowadzona przez Kostę Runjaicia. Tworzyła sobie dogodne okazje do zdobycia bramki i przez to praktycznie cały czas gra toczyła się na połowie gospodarzy. "Portowcy" niestety nie mieli szczęścia...

W 22. minucie Cracovia wyprowadziła akcję, w pole karne dośrodkował Florian Loshaj, ale piłkę strącił obrońca gości, Benedikt Zech, i wpadła ona do bramki Dantego Stipicy.

Pelle na 2:0

W 76. minucie na 2:0 strzelił Pelle van Amersfoort! Środkowy napastnik wykorzystał dobre podanie Mateusza Wdowiaka, a Stipica wpadł z piłką do bramki. Dla 24-letniego Holendra była to 8 bramka w 31 rozegranych spotkaniach w sezonie 2019/20.

Pogoń próbowała odrobić straty

W doliczonym czasie gry w zespole "Dumy Pomorza" na listę strzelców wpisał się Ricardo Nunes, który wykorzystał dobre podanie Pawła Cibickiego. Pogoń próbowała doprowadzić do remisu i miała jeszcze jedną i bardzo dobrą okazję. Doskonałą akcję wyprowadził Hubert Turski, ale wszystko zepsuł Adam Frączczak, który uderzył niecelnie.

Cracovia 2-1 Pogoń Szczecin

Bramki: Benedikt Zech 22 (s), Pelle van Amersfoort 76 - Ricardo Nunes 90

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 34. Ołeksij Dytiatjew, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 4. Sergiu Hanca, 8. Milan Dimun, 22. Florian Loshaj, 10. Pelle van Amersfoort, 11. Mateusz Wdowiak (89, 25. Michał Rakoczy) - 21. Rafael Lopes.

Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 77. Ricardo Nunes - 29. Marcin Listkowski (79, 61. Kacper Smoliński), 28. Tomás Podstawski, 8. Damian Dąbrowski (65, 25. Paweł Cibicki), 14. Kamil Drygas (71, 63. Hubert Turski), 27. Sebastian Kowalczyk - 9. Adam Frączczak.

Żółte kartki: Jablonský, Hroššo - Dąbrowski.

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).