Skromna wyjazdowa wygrana Lechii Gdańsk

Data dodania: 23-08-2020 17:03

W drugim niedzielnym meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Wartę Poznań 1:0 (0:0).

Do przerwy bez bramek

W pierwszej połowie lepszym zespołem była Warta Poznań. "Zieloni" praktycznie cały czas atakowali swoich rywali i stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramka. W 37. minucie byli bardzo blisko objęcia prowadzenia. Jakub Kuzdra dograł w pole karne z prawej strony, a Robert Janicki uderzył w słupek.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Łukasz Zwoliński

W 66. minucie Lecha Gdańsk wyszła na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Zwoliński po asyście Michała Nalepy. Rafał Pietrzak dograł z rzutu wolnego do Nalepy, ten wycofał piłkę do Zwolińskiego, a 27-latek precyzyjnym strzałem nie dał żadnych szans Adrianowi Lisowi.

Gospodarze kończyli w dziesiątkę

W 81. minucie w zespole z Poznania drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną został ukarany Michał Jakubowski. Skrzydłowy po raz drugi w tym spotkaniu próbował wymusić rzut karny.