Górnik rozbił Legię Warszawa. Bolesna porażka Wojskowych przy Łazienkowskiej (VIDEO)

Data dodania: 19-09-2020 22:01

W ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała u siebie z Górnikiem Zabrze 1:3 (0:2).

Podopieczni Aleksandara Vukovicia przegrywali do przerwy 0:2. Pierwszego gola "Górnicy" strzelili już w 4. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Alex Sobczyk, który po podaniu Bartosza Nowaka z bliskiej odległości pokonał Artura Boruca. Niedługo po tym Nowak sam strzelił bramkę (asystował Sobczyk).

W 48. minucie meczu zawodnicy Marcina Brosza podwyższyli prowadzenie po bramce Jesusa Jimeneza. Hiszpan wpadł w piłką w pole karne, ograł Artura Jędrzejczyka i pewnym strzałem pod poprzeczkę okonał Boruca.

W 60. minucie jedyną bramkę dla "Wojskowych" zdobył Bartosz Slisz po asyście Pawła Wszołka. Ekipie ze stolicy nie udało się odrobić strat i trzy punkty ostatecznie powędrowały na konto przyjezdnych.

LEGIA WARSZAWA - GÓRNIK ZABRZE 1:3

Bramki: Bartosz Slisz 60 - Alex Sobczyk 4, Bartosz Nowak 17, Jesús Jiménez 48

Legia: 1. Artur Boruc - 41. Paweł Stolarski (83, 2. Josip Juranović), 44. William Rémy, 55. Artur Jędrzejczyk, 25. Filip Mladenović - 82. Luquinhas, 99. Bartosz Slisz, 7. Domagoj Antolić (62, 8. Walerian Gwilia), 67. Bartosz Kapustka (46, 22. Paweł Wszołek) - 20. José Kanté (76, 39. Maciej Rosołek), 9. Tomáš Pekhart (46, 21. Rafael Lopes)

Górnik: 84. Martin Chudý - 23. Giánnis Massoúras, 2. Przemysław Wiśniewski, 14. Michał Koj, 27. Adrian Gryszkiewicz, 64. Erik Janža - 6. Roman Procházka (63, 3. Krzysztof Kubica), 8. Alasana Manneh, 17. Bartosz Nowak (63, 20. Daniel Ściślak) - 24. Alex Sobczyk (53, 21. Piotr Krawczyk), 9. Jesús Jiménez (90, 18. Wojciech Hajda)

Źółte kartki: Rafael Lopes, Juranović - Wiśniewski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)