Dariusz Żuraw zachwycony: Nie spodziewaliśmy się takiego wyniku

Data dodania: 23-09-2020 21:48

W Lechu Poznań przed meczem III rundy eliminacji Ligi Europy z Apollonem Limassol panowała lekka niepewność, bo Cypryjczycy to niezły zespół, a do tego pogoda miała być po stronie gospodarzy przyzwyczajonych do upałów i wilgotności. Tymczasem Kolejorz wygrał aż 5:0, a trener Dariusz Żuraw nie ukrywał wielkiej radości.

Dariusz Żuraw (trener Lecha): Zbierając informacje o Apollonie, wiedzieliśmy, że to mocny zespół na Cyprze, więc wygrać tu aż 5:0 to niesamowita sprawa. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, ważnym punktem był gol strzelony na 2:0 zaraz po przerwie. Od tej bramki mieliśmy pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Styl, w którym szukaliśmy podań za obrońców i między nich okazał się bardzo skuteczny. Jestem bardzo szczęśliwy, bowiem wiem jakim rywalem jest Apollon. W żadnym wypadku nie spodziewaliśmy się takiego wyniku.

Sofronis Avgousti (trener Apollonu): Gratuluję Lechowi zasłużonego zwycięstwa i awansu. Jestem zirytowany sposobem, w jaki straciliśmy gole. Wiedzieliśmy, że mierzymy się z trudnym rywalem, ale nie można tak łatwo tracić goli. Już w przerwie przeprowadziłem zmianę, ponieważ chciałem po przerwie odwrócić losy meczu. Ta zmiana nie wypaliła, za co biorę odpowiedzialność. Zapowiadam, że ktokolwiek teraz wyjdzie w pierwszym składzie, będzie musiał wcześniej bardzo ciężko trenować. Jestem zirytowany, ponieważ można przegrać mecz, ale trzeba w nim walczyć do końca. Mój zespół nie walczył do końca. Przegrywamy jako Apollon i zwyciężamy jako Apollon. Będziemy pracowali dalej nad naszymi błędami.