Michał Helik z debiutanckim golem w The Championship

Data dodania: 17-10-2020 17:50

Michał Helik zdobył swoją debiutancką bramkę w Anglii. Polski obrońca Barnsley strzelił gola w meczu 5. kolejki The Championship z Bristol City. Ekipa Helika mimo świetnego początku przegrywała jednak potem u siebie 1:2, ale uratowała punkt w 100. minucie!

Helik w Barnsley zagrał już w czterech meczach, zanotował 2 pełne występy i dostał czerwoną kartkę. W 5. występie doczekał się natomiast gola.

W sobotnim spotkaniu z Bristol City Polak już w 2. minucie wykorzystał dośrodkowanie Romala Palmera z rzutu rożnego i trafił do siatki na 1:0.

Barnsley do przerwy prowadziło, ale w II połowie goście z Bristol szybko odwrócili wynik. W 47. minucie wyrównał Hunt, a 4 minuty później na 2:1 trafił Bakinson. Gospodarze do samego końca walczyli o remis i dopięli swego. W 100. minucie, 10 minut po regulaminowym czasie, wyrównał z karnego Woodrow.

Bristol po 5 meczach ma 13 punktów i jest liderem. Barnsley z dwoma oczkami plasuje się w tabeli jedynie przed Nottingham Forest, Wycombe i Sheffield Wednesday.

Michał Helik zagrał całe spotkani i w 88. minucie dostał żółtą kartkę.