Fenomenalne interwencje Manuela Neuera. Bayern zawiódł u siebie (VIDEO)

Data dodania: 21-11-2020 16:57

Robert Lewandowski zagrał od 1. minuty w spotkaniu Bayernu Monachium z Werderem Brema w 8. kolejce Bundesligi. To jednak nie Polak, który po meczu z Włochami w reprezentacji miał drobne problemy zdrowotne, został bohaterem mistrza Niemiec. W zremisowanym ostatecznie 1:1 u siebie spotkaniu błysnął przede wszystkim Manuel Neuer!

Do przerwy Bayern przegrywał 0:1 po golu straconym w 45. minucie. Sposób na Neuera znalazł tuż przed przerwą Maximilian Eggestein.

Już wcześniej Werder mógł (a właściwie okazało się, że nie mógł) i powinien wyjść na prowadzenie, ale świetnie spisał się w bramce Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu kapitalnie zatrzymał w 15. minucie dwa kolejne uderzenia gości. To były KOSMICZNE interwencje kapitana gospodarzy. I nie zmienia tego fakt, że i tak strzelający jako pierwszy Joshua Sargent był na spalonym. Ani jego, ani strzelającego potem Ludwiga Augustinssona, gol nie zostałby ostatecznie uznany.

Bayern do przerwy jednak przegrywał i po zmianie stron musiał gonić wynik. Poszło w miarę sprawnie, bo w 62. minucie bramkę na 1:1 zdobył Kingsley Coman z podania Leona Goretzki. Bawarczycy mieli jeszcze czas, żeby przechylić szalę ze zwycięstwem na swoją stronę, ale tego nie zrobili. Spotkanie zakończyło się remisem. Robert Lewandowski zagrał cały mecz.

Bayern po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty u siebie - w 4. meczu. To oznacza, że Bawarczycy mają na koncie 19 punktów w 8 meczach i są liderem, ale może się z nimi zrównać RB Lipsk, a na punkt doskoczyć Borussia Dortmund. Weder jest na 9. pozycji z 11 punktami.

Przed Bayernem już w środę spotkanie w 4. kolejce Ligi Mistrzów z Red Bull Salzburg u siebie.