Artur Skowronek spokoju nie zazna. Kolejna porażka Wisły Kraków

Data dodania: 28-11-2020 22:40

Zagłębie Lubin przegrywało z Wisłą w Krakowie, ale zdołało nie tylko odrobić straty, lecz nawet wygrało.

To było spotkanie ekip, które ostatnio grały źle. Zagłębie nie wygrało czterech kolejnych spotkań (2 remisy i 2 porażki), a Wisła trzech (2 porażki i remis). W sobotę jednak z nich mogła przerwać kiepską passę lub dwie ją kontynuować.

Do przerwy było 0:0 i nic nie wskazywało na to, że po niej padną gole. W 55. minucie Wisła jednak wyszła na prowadzenie. Biała Gwiazda skontrowała Zagłębie, Felicio Brown Forbes ograł czterech obrońców i trafił pod poprzeczkę.

Zagłębie przyjęło cios i się odgryzło. W 68. minucie do remisu doprowadził strzałem głową Lorenco Simić. Z kolei w 86. minucie prostopadłe podanie w pole karne dostał Kacper Chodyna i w sytuacji sam na sam pokonał Mateusza Lisa, dając Zagłębiu wygraną.

Ta porażka znowu spotęguje plotki o możliwy zwolnieniu Artura Skowronka z Wisły. Z kolei w Zagłębiu będzie spokojniej.

Zagłębie jest na 4. miejscu w tabeli z 18 punktami w 11 meczach, a Wisła ma 10 oczek i jest na 12. lokacie. Miedziowi 6 grudnia zagrają z Piastem w Gliwicach, a Wisłę już 4 grudnia czekają derby na stadionie Cracovii.