Tomas Pekhart: Nie było łatwo wrócić do tego spotkania, ale pokazaliśmy charakter
Dodał: Konrad Konieczny
Data dodania: 13-12-2020 10:55
W ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała 2:1 (0:1) Wisłę Kraków przy Reymonta. Po meczu wypowiedział się środkowy napastnik "Wojskowych", Tomas Pekhart. Czech strzelił dwa gole dla "Wojskowych".
W 12. minucie spotkania na prowadzenie wyszła "Biała Gwiazda". Na listę strzelców wpisał się Yaw Yeboah. W 81. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Legii. Do piłki podszedł Pekhart i doprowadził do wyrównania. Niedługo po tym Czech kolejny raz wpisał się na listę strzelców. Na swoim koncie 31-latek ma już w tym sezonie 10 bramek. Jak na razie rozegrał 11 spotkań.
- Legia wygrywa mecz, a ja strzelam gole? Zgadza się, ale był to bardzo trudny mecz. Nie graliśmy dobrze, przegrywaliśmy 0:1. W drugiej połowie zmieniliśmy sposób gry, zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej i na koniec zasłużenie wygraliśmy mecz - przyznał po meczu zawodnik Legii.
- Co powiem o swoich golach? Oczywiście cieszę się ze zdobytych bramek, ale najważniejsze jest zwycięstwo drużyny. Nie patrzę na klasyfikację najlepszych strzelców, dla mnie najważniejsza jest tabela ligowa - dodał.
- Czy to było najtrudniejsze zwycięstwo Legii w tym sezonie? Możliwe. Przegrywaliśmy 0:1, nie było łatwo wrócić do tego spotkania, ale pokazaliśmy charakter. Zagraliśmy dobrą drugą połowę i udało się wygrać - powiedział Pekhart.
Źródło: Legia.com











