Nie ma mocnych na Lewego! Kolejny gol kapitana reprezentacji Polski (VIDEO)

Data dodania: 17-01-2021 18:23

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje i nikogo to już nie dziwi. Polski napastnik znowu trafił do siatki w Bundeslidze. W meczu z SC Freiburg wygranym przez Bayern Monachium u siebie w 16. kolejce Lewy strzelił 21. gola w sezonie!

Lewy już w 7. minucie dał Bayernowi prowadzenie. Gol Polaka był jedynym do 62. minuty gdy wyrówna Nils Petersen, który swego czasu był sporą nadzieją, ostatecznie niespełnioną, Bayernu.

Bayern, który ostatnio wpadł w lekki dołek z formą, tym razem jednak nie pozwolił sobie na stratę punktów. W 74. minucie bramkę na 2:1, dającą 3 punkty, zdobył Thomas Mueller.

Lewandowski zagrał całe spotkanie. Polski snajper ma 21 trafień w tym sezonie i goni legendarny rekord Gerd Muellera, który w jednym sezonie Bundesligi potrafił zdobyć aż 40 bramek.

Bayern po tej wygranej powiększył przewagę nad rywalami do tytułu mistrzowskiego. Bawarczycy mają teraz 4 oczka więcej niż RB Lipsk (remis z VfL Wolfsburg), 7 nad Bayerem Leverkusen (porażka z Unioneem Berlin) i 7 nad Borussią Dortmund (remis z Mainz).