PKO BP Ekstraklasa. Bardzo dobry mecz Michała Żyro. Piast pewnie pokonał Śląsk

Data dodania: 06-02-2021 16:55

W pierwszym sobotnim meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał 2:0 (1:0) Śląsk Wrocław. Kapitalny mecz rozegrał Michał Żyro.

Świetny mecz Michała Żyro

Pierwszą szansę na zdobycie gola Michał Żyro miał w 14. minucie. Doświadczony napastnik uderzył z powietrza, ale trafił w słupek. Do bramki przeciwnika 5-krotny reprezentant Polski trafił w 23. minucie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki głową pokonał Matusa Putnocky'ego. W drugiej połowie Żyro zaliczył asystę przy bramce Patryka Sokołowskiego. 26-letni defensywny pomocnik w 58. minucie pokonał Putnocky'ego.

Pod koniec meczu, dokładnie w 83. minucie po dośrodkowaniu Michała Chrapka Żyro główkował, ale ostatecznie były zawodnik m.in. Wolverhampton Wanderers trafił w poprzeczkę. W tym sezonie Żyro ma na swoim koncie rozegranych 14 spotkań w ekstraklasie. Strzelił w nich łącznie 4 gole i zaliczył 3 asysty. Poza tym Piast był dużo lepszy, stwarzał sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki i wygrał zasłużenie.