PKO BP Ekstraklasa. Piast rozbił Cracovię. Świetna akcja Jakuba Świerczoka (VIDEO)

Data dodania: 19-03-2021 20:23

W pierwszym spotkaniu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na własnym terenie Cracovię 2:0 (2:1).

Już na początku pierwszej połowy zespół "Piastunek" wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jakub Świerczok. Napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem, ominął go i wpakował piłkę do siatki. Dalsza część pierwszej połowy była wyrównana i nie padły żadne gole.

Dopiero w drugiej części gry padła kolejna bramka dla ekipy z Gliwic. Gola zdobył młodzieżowiec Dominik Steczyk. Młody zawodnik Piasta dostał podanie od Gerarda Badii i kapitalnym strzałem pokonał Karola Niemczyckiego.

PIAST GLIWICE - CRACOVIA 2:0

Bramki: Jakub Świerczok 7, Dominik Steczyk 62

Piast: 26. František Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 5. Tomáš Huk, 4. Jakub Czerwiński, 14. Jakub Holúbek - 21. Gerard Badía (86, 10. Kristopher Vida), 18. Patryk Sokołowski, 3. Tomasz Jodłowiec, 6. Michał Chrapek (77, 17. Patryk Lipski), 16. Dominik Steczyk (85, 15. Mateusz Winciersz) - 70. Jakub Świerczok (77, 11. Michał Żyro)

Cracovia: 23. Karol Niemczycki - 2. Cornel Râpă (46, 87. Diego Ferraresso), 44. Dawid Szymonowicz, 5. Iván Márquez, 18. Luís Rocha - 7. Rivaldinho (68, 26. Filip Piszczek), 8. Milan Dimun, 14. Ivan Fiolić (68, 21. Thiago), 10. Pelle van Amersfoort, 3. Michal Sipľak (59, 17. Jakub Kosecki) - 9. Marcos Álvarez (77, 22. Florian Loshaj)

Żółte kartki: Holúbek, Rymaniak, Czerwiński - Dimun

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)