Chelsea w finale Ligi Mistrzów! The Blues pewnie pokonali Real Madryt (VIDEO)

Data dodania: 05-05-2021 22:57

W rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów Chelsea FC pokonała na Stamford Bridge Real Madryt 2:0 (1:0) i awansowała do finału. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Na samym początku spotkania "The Blues" przejęli inicjatywę i cały czas atakowali "Królewskich". Podopieczni Thomasa Tuchela stwarzali sobie bardzo dobre okazje do zdobycia gola i nawet trafili do bramki. Thibauta Courtoisa z bliskiej odległości pokonał Timo Werner, ale bramka nie została uznana, ponieważ Niemiec był na spalonym.

W 28. minucie Werner znów pokonał Courtoisa. Tym razem nie złamał przepisów. Kai Haverts podciął piłkę nad belgijskim bramkarzem, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Werner był tam, gdzie być powinien i dobił piłkę głową.

Potem "Los Blancos" wzięli się do pracy i próbowali odrobić straty. Znakomitą szansę na zdobycie gola miał m.in. Karim Benzema. Francuz oddał groźny strzał głową, ale Benjamin Mendy popisał się kapitalną interwencją. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Chwilę po przerwie zespół z Londynu mógł podwyższyć wynik, ale Thiago Silva uderzył piłkę głową ponad bramką. Następnie Havertz miał dogodną sytuację. W sumie niemiecki pomocnik był sam na sam z bramkarzem "Los Merengues", ale uderzył łasko i za słabo. Z tym strzałem belgijski bramkarz nie miał żadnych problemów. Około 67. minuty zespół Tuchela wyprowadził ciekawą akcję. Zaskoczyć Courtoisa próbował N'Golo Kante, ale Belg doskonale obronił strzał Francuza.

W 85. minucie gospodarze dobili swoich rywali. Kante wykorzystał błąd rywala, przejął piłkę i podał do Christiana Pulisica. Amerykanin miał w piłkę w polu karnym, ale nie strzelał, tylko podał do Masona Mounta. Reprezentant Anglii z bliskiej odległości tylko dopełnił formalności.

W finale Chelsea FC zmierzy się z Manchesterem City. Starcie odbędzie się 29 maja w Stambule.