Był przymierzany do Legii Warszawa. Teraz negocjuje z Rakowem Częstochowa
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 05-08-2021 15:19
Raków Częstochowa szuka jeszcze wzmocnień przed końcem okresu transferowego. Według Interia.pl na celowniku wicemistrza Polski znalazł się piłkarz niedawno łączony z Legią Warszawa. To Ukrainiec Właden Jurczenko.
Raków szuka nowych piłkarzy, bo potrzebuje jeszcze więcej świeżej krwi. Zresztą ekipa Marka Papszuna chociaż zdobył Superpuchar Polski, wygrała w Gliwicach z Piastem w 1. kolejce i awansowała po karnych z Suduvą Mariampol do III rundy eliminacji Ligi Konferencji, a także przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3 w 2. kolejce ligowej, to generalnie nie zachwyca.
27-letni Jurczenko jest aktualnie wolnym zawodnikiem. Niedawno rozstał się z Zorią Ługańsk, w której w minionym sezonie strzelił 8 goli i miał 9 asyst w 33 meczach. Wcześniej był zawodnikiem chociażby niemieckiego Bayeru Leverkusen i duńskiego Vejle oraz grał w juniorskich i młodzieżowej reprezentacji Ukrainy.
Za Jurczenką ciągnie się jednak opinia, że jest piłkarzem jednowymiarowym, o określonych zestawie cech i takim, który nie umie przystosować gry do zespołu, lecz potrzebuje, by zespół był przygotowany pod niego. Czy trafi do Rakowa? Sytuacja jest rozwojowa. Na pewno w Częstochowie nie zagra za to Moritz Leitner, były gracz Borussii Dortmund, pojawił się na testach, ale był kompletnie nieprzygotowany i za dużo czasu zajęłoby mu dojście do jakiejś przywoitej chociaż formy.
????Vladen Jurczenko (27 l.) może trafić do @Rakow1921. Ukrainiec jest wolnym zawodnikiem. W CV ma Bayer Leverkusen, Vejle i Zorię Ługańsk, gdzie grał ostatnio. Występował także w ???????? U-19, U-21. Szansa na transfer jest spora, choć negocjacje trwają. Więcej wkrótce na @SportINTERIA.
— Sebastian Staszewski (@s_staszewski) August 5, 2021
Futbol.pl











