Wejście smoka wychowanka. Manchester City rozbił rywala w Lidze Mistrzów

Data dodania: 19-10-2021 21:14

Manchester City nie dał się zaskoczyć jak PSG i RB Lipsk. Angielski gigant jako pierwszy i jedyny przed fazą rewanżową rywalizacji grupowej nie stracił punktów z Club Brugge. Francuzi zremisowali, Niemcy przegrali, a City rozbili Belgów aż 5:1. I to na ich terenie.

Club Brugge to zaskoczenie w grupie A po dwóch pierwszych meczach. Ekipa Philippe'a Clementa ograła Lipsk na wyjeździe i zremisowała z PSG u siebie. Teraz Belgowie nie mieli jednak szans z Manchesterem City.

Gospodarzy stać było w starciu z The Citizens tylko na jednego gola. W 81. minucie Hans Vanaken trafił do siatki na 1:4. 3 minuty później wynik na 5:1 dla gości ustalił jednak Mahrez. Ten sam piłkarz w 43. minucie wykorzystał rzut karny, trafiając na 2:0. Prowadzenie City dał zaś w 30. minucie Cancelo. Bramkę na 3:0 zdobył w 53. minucie Kyle Walker, a w 67. minucie na 4:0, 3 minuty po wejściu na murawę, trafił 19-letni Cole Palmer. Dla niego to pierwsza bramka w seniorskiej drużynie swojego macierzystego klubu.