FC Barcelona przełamała fatalną passę w Lidze Mistrzów

Data dodania: 20-10-2021 21:15

Barcelona pokonała 1:0 Dynamo Kijów w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Według wyliczeń znanego w Hiszpanii statystyka o nicku "MisterChip" katalońska drużyna była jedyną w obecnej edycji europejskich pucharów ze wszystkich 96 startujących w fazach grupowych europejskich pucharów, która nie była w stanie oddać ani jednego uderzenia w światło bramki przeciwników w obecnych rozgrywkach.

To zmieniło się dziś podczas meczu z Dynamo Kijów, W 22. minucie Luuk de Jong znalazł się z piłką na linii 16. metra i oddał pierwszy od 200 minut celny strzał Barcelony w Lidze Mistrzów.

Bramka dla Barcy padła w 36. minucie. Sprzed pola karnego piłkę dośrodkował Jordi Alba, a całą akcję ładnym wolejem zamknął Gerard Pique. W 54. minucie powinno być 2:0, ale Ansu Fati zamaist oddać piłkę, któremuś z partnerów, próbował żonglować na piątym metrze od bramki rywali i w końcu oddał niecelny strzał.

Barcelona po zwycięstwie nad zespołem z Kijowa awansował na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów.