El Clasico dla Realu. Dwa gole w doliczonym czasie gry (VIDEO)

Data dodania: 24-10-2021 18:14

Real Madryt wygrał z FC Barcelona na Camp Nou w rozegranym w ramach 10. kolejki La Liga El Clasico. Pierwszego gola spotkania strzelił David Alaba po ładnej kontrze Królewskich, a wynik w doliczonym czasie gry podwyższył Lucas Vazquez. Barcę stać było tylko na gola honorowego autorstwa Sergio Aguero.

Real objął prowadzenie, którego już nie oddał, w 32. minucie. Świetną kontrę gości z Madrytu wykończył pięknym strzałem David Alaba.

Królewscy objęli prowadzenie, ale kilka minut wcześniej powinni stracić gola. W 25. minucie Barcelona ruszyła z atakiem, urwał się na lewej stronie Memphis Depay, Ansu Fati przed bramką przepuścił piłkę do Sergino Desta, a ten miał przed sobą jedynie Thibauta Courtoisa. 20-letni gracz FC Barcelona fatalnie jednak przestrzelił.

Gol Alaby pozostawał więc długo jedynym w meczu. W 93. minucie bramkę na 2:0 zdobył Lucas Vazquez i przypieczętował zwycięstwo Realu. Bramka zdobyta 4 minuty później przez Sergio Aguero, z podania wspomnianego Desta, nic w kwestii zwycięstwa nie zmieniła. Argentyńczyk zanotował pierwszego gola w sezonie i to jedyna radość dla kibiców Blaugrany. I nadzieja, że z Aguero będzie łatwiej o zwycięstwa.

W tabeli La Liga Real ma 20 punktów w 9 meczach i jest liderem, chociaż nie zachowa pozycji, bo mające tyle samo oczek Sevilla FC z Realem Sociedad San Sebastian zagrają w niedzielę bezpośredni mecz. FC Barcelona z 15 oczkami jest na 8. lokacie.