Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu z byłym zespołem (VIDEO)

Data dodania: 15-12-2021 22:45

Łukasz Fabiański po raz kolejny udowodnił swoją wielką klasę w Premier League. Były już niestety reprezentant Polski obronił rzut karny w spotkaniu West Ham United na wyjeździe z Arsenalem.

Fabiański w I połowie zachował czyste konto, ale już na początku II odsłony pokonał go 20-letni Gabriel Martinelli.

Arsenal objął prowadzenie, a w 68. minucie mógł je podwyższyć. Po faulu Coufala w polu karnym gospodarze mieli jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Alexandre Lacazette. Francuz nie zdołał pokonać Fabiańskiego! 36-letni Polak zatrzymał uderzenie snajpera Kanonierów.

Dla Fabiańskiego to 10. obroniony rzut karny w Premier League. Były golkiper Arsenalu nie dał się pokonać m.in. Wayne'owi Rooney'owi, Gabrielowi Jesusowi i Xherdanowi Shaqiriemu. Poprzednie karny niewykorzystany przez rywala, gdy Fabiański stał w bramce miał miejsce 30 listopada 2020 roku w meczu WHU z Aston Villą (2:1), a pechowym strzelcem był Ollie Watkins.

Ostatecznie Młoty jednak przegrały na Emirates Stadium 0:2, bo w 87. minucie Fabiańskiego pokonał jeszcze Smith Rowe. W tabeli Arsenal wskoczył na 4. miejsce i o punkt wyprzedza właśnie WHU.