Carlo Ancelotti zdradził, co powiedział piłkarzom przed meczem z Manchesterem City

Data dodania: 05-05-2022 12:30

Carlo Ancelotti zdradził, co powiedział swoim piłkarzom przed rewanżowym meczem z Manchesterem City. Włoski szkoleniowiec w specjalnych słowach zwrócił się do rezerwowych.

Jednym z bohaterów Realu był Rodrygo, który po wejściu na murawę z ławki rezerwowych strzelił dwa gole na wagę dogrywki. Ancelotti nie obawiał się też dokonać innych zmian w ostatniej fazie spotkania. Real kończył mecz bez Karima Benzemy, Toniego Kroosa, Casemiro czy Luki Modricia. Szkoleniowiec "Królewskich" zdradził, że już dzień przed meczem przygotowywał rezerwowych do tego, że ich rola w tym spotkaniu może być niebagatelna.

- Powiedziałem piłkarzom, że ci, którzy kończą mecz, są ważniejsi od tych, co zaczynają. Wszyscy zmiennicy dobrze sobie poradzili. Jesus Vallejo w tym sezonie grał mało, ale z City wszedł na kilka minut i wygrał wszystkie pojedynki główkowe - wyjaśnił Ancelotti.

- Wolałem coś zmienić. Kroos, Casemiro i Modrić grali świetnie, ale w takich meczach kluczowa jest energia. Gra stała się otwarta, nie było już taktyki - przyznał Włoch.

Ancelotti ujawnił też, że swoich piłkarzy motywował też pokazem specjalnego filmu z fragmentami wszystkich remontad Realu w tym sezonie.

- Materiał wideo kończył się hasłem: "Brakuje jeszcze jednej". Dokonaliśmy jej. Ale finał zaczyna się od wyniku 0:0 - podsumował Ancelotti.

Źródło: Corriere dello Sport

Są pierwsze zarzuty po finale Pucharu Polski. Policja zatrzymała 18 osób

Rodrygo po triumfie Realu Madryt: Spojrzał na mnie Bóg. Powiedział, że to jest mój dzień