Zbigniew Boniek komentuje słowa Roberta Lewandowskiego. "To wywoła absolutne trzęsienie ziemi"
Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 31-05-2022 11:00
Robert Lewandowski, który bardzo waży każde zdanie wypowiedziane publicznie, tym razem nie gryzł się w język. Napastnik na konferencji prasowej reprezentacji Polski otwarcie skrytykował Bayern Monachium.
Robert Lewandowski uczestniczył w konferencji prasowej na początek zgrupowania kadry. Kapitan reprezentacji Polski zabrał głos na temat swojej sytuacji w Bayernie Monachium.
- Nie wyobrażam sobie dalszej dobrej współpracy po tym co wydarzyło się podczas ostatnich kilku miesięcy. Moja przygoda z Bayernem dobiegła końca - powiedział "Lewy".
Słowa polskiego napastnika skomentował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który był gościem w programie "Prawda Futbolu".
- Robert chce pójść grać gdzie indziej, chce podpisać kontrakt na trzy lata, chce mieć jeszcze bardziej zabezpieczoną przyszłość, chce zarabiać więcej lub tyle samo pieniędzy, szuka nowych wrażeń. Życzenie najlepszego piłkarza na świecie ma swój rezonans. To wywoła absolutne trzęsienie ziemi w Bayernie - podkreślił Boniek.
- Jestem zaskoczony, że wykorzystano do tego wizerunek PZPN. Zawsze na konferencjach była odpowiedź Kuby Kwiatkowskiego: panowie, mówimy o polskiej piłce, nie o problemach klubowych - zaznaczył.
- Dziś wszystkie kontrakty obowiązują tylko w jedną stronę. Klub musi wypełniać umowę w stosunku do piłkarza, natomiast zawodnik już nie musi. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby Oliver Kahn zrobił dziś konferencję i powiedział, że jednego, dwóch zawodników nie chce w klubie, lepiej, żeby odeszli, bo już nie chce im płacić, bo grają słabo. Przykładowo. Byłaby afera - zakończył Boniek.
Źródło: Prawda Futbolu











