Dwugłos trenerski po meczu Zagłębia Lubin z Jagiellonią

Data dodania: 04-09-2022 20:00

Niedzielne spotkanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się remisem KGHM Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok 1:1. Bramkę dla Miedziowych zdobył Tomasz Makowski, natomiast w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Maciej Bortniczuk.

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Czuję niedosyt i rozczarowanie tym wynikiem. Po tylu sytuacjach powinniśmy strzelić w pierwszej połowie co najmniej jedną bramkę. Przejęliśmy kontrolę nad meczem i mieliśmy mnóstwo okazji. Straciliśmy bramkę w nieoczywistej sytuacji, gdy zabrakło dyscypliny. Musimy się nauczyć "zabijać" takie mecze. Skuteczność jest do poprawy. W tym celu sprowadziliśmy Kurminowskiego, ale jest z nami dopiero trzy dni i dziś dostał pierwsze minuty. Żeby zdominować ten mecz, musieliśmy się mocno natrudzić. Dominowaliśmy, lecz zawiodła skuteczność. Jest to element, nad którym będziemy pracować w najbliższym czasie, bo dziś straciliśmy dwa punkty.

Maciej Stolarczyk - Trener Jagiellonii:

- Piękne okoliczności, niedziela 12:30. W tych okolicznościach publiczność mogła zobaczyć kilka dobrych akcji, a oba zespoły dały sporo emocji. Pewnie obie drużyny kończą ten mecz z pewnym niedosytem, bo chciały zwyciężyć. Cieszy mnie to, że po czwartkowym meczu pucharowym, w którym rozegraliśmy 120 minut, wywozimy dzisiaj punkt z trudnego terenu, szczególnie, że musieliśmy gonić wynik. Otworzyliśmy zbyt mocno przestrzenie, między innymi skrzydła, skąd padła bramka. Duży ukłon dla zespołu, ponieważ udało nam się doprowadzić do wyrównania i z determinacją dążyliśmy do tego, by ten mecz odmienić.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)

Bramki: Tomasz Makowski 59 - Maciej Bortniczuk 85

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze - 26. Kacper Chodyna (46, 9. Tornike Gaprindaszwili), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (90, 33. Kōki Hinokio), 18. Filip Starzyński (77, 20. Marko Poletanović), 39. Damjan Bohar (80, 29. Cheikhou Dieng) - 19. Rafał Adamski (77, 90. Dawid Kurminowski).

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 14. Tomáš Přikryl, 2. Michał Pazdan, 4. Israel Puerto, 5. Bojan Nastić, 36. Jakub Lewicki (89, 60. Mateusz Kowalski) - 11. Jesús Imaz (89, 77. Wojciech Łaski), 8. Nené, 6. Taras Romanczuk (67, 26. Martin Pospíšil), 10. Fedor Černych (60, 28. Marc Gual) - 9. Bartosz Bida (60, 34. Maciej Bortniczuk).

sędziował: Tomasz Musiał.