Lech jeszcze bardziej osłabiony w Izraelu. Pomocnik wypadł w ostatniej chwili
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 12-10-2022 17:02
Nie tylko Adriel Ba Loua został w Polsce i nie poleciał na mecz 4. kolejki Ligi Konferencji Europy z Hapoelem Beer Szewa. Z Lechem Poznań do Izraela nie poleciał też Afonso Sousa.
Ba Loua nie znalazł się w kadrze z powodu przeszkód formalnych. Z kolei Sousę wykluczył uraz. Portugalski ofensywny pomocnik jest kontuzjowany i nie pomoże Lechowi w Izraelu.
O kontuzji Sousy poinformował Dawid Dobrasz z Meczyki.pl. Portugalski pomocnik nabawił się urazu na treningu przedmeczowym.
Sousa latem został sprowadzony za ponad mln euro. Uchodzi za wielki talent, ale póki co 22-latek jeszcze tego nie pokazał. Dostał póki co tylko 602 minuty w 13 meczach, strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty.
Absencja Sousy oznacza, że John Van den Brom wystawi w pierwszym składzie zapewne Joao Amarala. As Lecha z poprzedniego sezonu wyraźnie obniżył loty i szuka formy. Podobnie zresztą jak Filip Marchwiński, ale ten utalentowany piłkarz jeszcze w sumie ani przez moment nie grał na miarę ogromnych oczekiwań.
Afonso Sousa doznał urazu na treningu przedmeczowym i nie poleci z drużyną do Izraela.
— Dawid Dobrasz (@dobraszd) October 12, 2022
Początek meczu z Hapoelem w czwartek o godz. 21:00. W Poznaniu Lech zremisował 0:0. Na półmetku ma 4 punkty i jest tylko za Villarreal. Hapoel ma 2 punkty, a Austria Wiedeń jeden.
Futbol.pl











