Tymoteusz Puchacz wreszcie zagrał dla Unionu nie w europejskich pucharach. I zdobył debiutancką bramkę (VIDEO)

Data dodania: 19-10-2022 22:05

Tymoteusz Puchacz doczekał się szansy w Unionie Berlin i w meczu Pucharu Niemiec z 1. FC Heidenheim 1846 strzelił swojego debiutanckiego gola w niemieckim klubie. Polski wahadłowy kapitalnie huknął i już w 7. minucie otworzył wynik spotkania w 1/16 finału DFB Pokal.

Do tej pory Pucharz w Unionie nie mógł pochwalić się szczególnymi osiągnięciami, bo i grał niewiele. W tym sezonie dostał tylko 65 minut w Lidze Europy, wcześniej pograł tylko w kwalifikacjach Ligi Konferencji i w jej fazie grupowej. W środę po raz pierwszy w Unionie zagrał mecz nie w europejskich pucharach. I zanotował pierwsze trafienie.

Puchacz już w 7. minucie znalazł się w polu karnym II-ligowca, dostał dobre dośrodkowanie i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce. To debiutancki gol Puchacza dla Unionu w 9. występie.

Puchacz zagrał ostatecznie do 71. minuty i może wkrótce dostanie jednak szansę debiutu w Bundeslidze.

Union od 52. minuty prowadził 2:0 po golu Michela i ostatecznie awansował do kolejnej fazy Pucharu Niemiec.