Trener Widzewa po meczu ze Śląskiem: zdecydowała wiara do końca

Data dodania: 18-02-2023 11:45

Widzew Łódź po trzech z rzędu remisach w 2023 roku, odniósł wreszcie zwycięstwo. W piątkowy wieczór w spotkaniu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy ekipa Janusza Niedźwiedzia rzutem na taśmę wygrała ze Śląskiem Wrocław. Po meczu opiekun łódzkiego zespołu nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych.

Bohaterem piątkowego pojedynku został Kristoffer Hansen, który w doliczonym czasie rywalizacji wykorzystał dokładne podanie i skierował piłkę do siatki.

– Cieszymy się, bo to nasze pierwsze wiosenne zwycięstwo. Z jednej strony – w końcu, z drugiej – pracowaliśmy na nie w tym meczu. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, ale piłka nie wpadła do siatki. Musieliśmy poczekać aż do 92. minuty. Musimy docenić drużynę za to, że do końca wierzyła, choć w drugiej części nie układało się to tak, jak byśmy chcieli. Wierzyliśmy, walczyliśmy o tego gola i przechyliliśmy szalę na swoją korzyść – mówił Janusz Niedźwiedź cytowany przez oficjalną stronę internetową Widzewa Łódź.

Kristoffer Hansen w piątkowej batalii zdobył swoją drugą bramkę w jedenastym występie w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

– Gratulacje dla Kristoffera, bo zrobił w tej akcji bardzo dużo. Znalazł się dobrze w polu karnym i dał nam tego upragnionego gola. Chciałbym docenić wszystkich zmienników, bo dali nam na boisku to, czego od nich oczekiwaliśmy – powiedział szkoleniowiec Widzewa.

Koleje spotkanie łódzki zespół rozegra na wyjeździe z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się 24 lutego o godzinie 20:30.