Ten Hag zdradził, co powiedział piłkarzom w przerwie meczu z Aston Villą

Data dodania: 27-12-2023 8:00

Manchester United do przerwy przegrywał z Aston Villą 0:2, ale ostatecznie wygrał 3:2. Erik ten Hag zdradził, co powiedział swoim zawodnikom w szatni po pierwszej połowie.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, Czerwone Diabły podejmowały Aston Villę. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2 po trafieniach Johna McGinna i Leandro Dendonckera. Po zmianie stron udało im się jednak nadrobić tę stratę z nawiązką. Dublet ustrzelił Alejandro Garnacho, a swoją debiutancką bramkę w Premier League zdobył Rasmus Hojlund.

– W pierwszej połowie byliśmy solidni. Byliśmy jednak niechlujni przy bronieniu stałych fragmentów gry. W przerwie wprowadziliśmy tylko niewielką zmianę w pressingu. Już przed przerwą kreowaliśmy sobie sytuacje, więc mówiłem, byśmy to kontynuowali i wierzyli w siebie. I przed meczem, i między połowami powiedziałem: “Jeżeli wciąż będziecie wierzyć, wygramy” – wyjawił po spotkaniu Erik ten Hag.

– Cieszę się z trafienia Rasmusa Hojlunda. Powiedziałem mu, że strzela dla Danii, trafia też w Lidze Mistrzów, więc musi wierzyć, a gole przyjdą same. Jestem przekonany, że teraz łatwiej mu będzie o kolejne bramki – dodał.