Koeman nie docenił Polaków: Powinno być już 4:1 czy 5:1 do przerwy

Data dodania: 16-06-2024 17:45

Najedli się strachu Holendrzy w meczu z Polską. Faworyzowani Oranje ostatecznie wygrali 2:1 z Biało-Czerwonymi, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Selekcjoner Holandii Ronal Koeman po końcowym gwizdku skomentował spotkanie i ocenił, że wygrana jego zespołu była bardzo zasłużona.

Holendrzy w Hamburgu mieli dość łatwo zgarnąć trzy punkty, a okazało się, że spotkały ich wielkie kłopoty. W 16. minucie to Polacy wyszli na prowadzenie po strzale Adama Buksy. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził co prawda Cody Gakpo, a Holendrzy długimi fragmentami przeważali, ale decydujący cios zadali dopiero w 83. minucie po golu rezerwowego Wouta Weghorsta.

Zdaniem Koemana Holendrzy wygrali jednak zasłużenie i sami są sobie winni, że trochę nadwyrężyli sobie nerwy. – Wszystko jest w porządku. Mecz zakończył się pozytywnie - zaczął selekcjoner Holandii.

- Przez godzinę radziliśmy sobie bardzo dobrze, stworzyliśmy mnóstwo okazji, ale brakowało lepszego wykończenia. Musimy się tu poprawić. Po pierwszej połowie powinniśmy byli prowadzić trzema albo czterema bramkami. Niemcy mieli ze Szkocją dwie sytuacje i strzelili dwa gole. My mieliśmy pięć i strzeliliśmy jednego. Musimy się tutaj poprawić. To zwycięstwo było bardziej niż zasłużone - dodał Koeman.