Hiszpania nie dała się rewelacji Euro 2024. La Furia Roja przegrywała z Gruzją, ale ostatecznie zaaplikowała jej kilka goli i awansowała. W ćwierćfinale wielki hit (VIDEO)

Data dodania: 30-06-2024 23:05

Na 1/8 finału zakończyła się piękna przygoda Gruzji na Euro 2024. Rewelacja turnieju miała swój moment radości w starciu z Hiszpanii, ale ostatecznie przegrała z jednym z faworytów mistrzostw Europy 1:4. La Furia Roja w ćwierćfinale zmierzy się z Niemcami.

Hiszpanie w meczu z Gruzją nie chcieli powtórzyć błędu Portugalii, która w grupie przegrała, chociaż należy pamiętać, że Cristiano Ronaldo byli pewni swego przed spotkaniem i podeszli do spotkania trochę zbyt mało skoncentrowani i zdeterminowani.

Hiszpanie ruszyli od 1. minuty i atakowali bramkę Giorgi Mamardaszwiliego. Nie potrafili go jednak pokonać ani Pedri, ani Dani Carvajl. Niespodziewanie to Gruzini zadali pierwszy cios. Kwaraczchelia wypatrzył na prawej stronie zawodnika Cracovii Kakabadze, a ten dośrodkował tak, że piłkę do własnej bramki wpakował Robin Le Normand.

Hiszpanie ruszyli do odrabiania strat. La Furia Roja nie chciała tracić czasu. Strzały na bramkę oddali Fabian Ruiz, Marc Cucurella i Lamine Yamal. Mamardaszwili dwoił się i troił, ale w końcu skapitulował. W 39. minucie do remisu doprowadził Rodri.

Po zmianie stron podopieczni Luisa de la Fuente nie zwolnili. Co prawda tuż po przerwie pewne ostrzenie dostali od "Kwary", ale w 51. minucie już prowadzili. Fabian Ruiz dostał podanie od Yamala i trafił do siatki na 2:1.

Gruzini pękli po drugiej bramce i stracili chyba wiarę w odrobienie strat. I chociaż nie przyjęli szybko kolejnego ciosu, to niewiele potrafili sami wykreować, by zagrozić bramce Unaia Simona. W 75. minucie ich ostatnie nadzieje prysły. Hiszpanie ruszyli z kontrą, z obrońcami zabawił się Nico Williams i zrobiło się 3:1.

Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Dani Olmo.

W piątek, 5 lipca, Hiszpanie zagrają w ćwierćfinale z Niemcami. Mecz w Stuttgarcie rozpocznie się o 18:00.

30.06.2024, RheinEnergieStadion (Kolonia)
HISZPANIA - GRUZJA 4:1
Rodri 39, Ruiz 51, Williams 75, Olmo 84 - Le Normand 18 sam.
Hiszpania: Unai Simon - Dani Carvajal (81. Jesus Navas), Robin Le Normand, Aymeric Laporte, Marc Cucurella (66. Alejandro Grimaldo) - Pedri (52. Dani Olmo), Rodri, Fabian Ruiz (81. Mikel Merino) - Lamine Yamal, Alvaro Morata (66. Mikel Oyarzabal), Nico Williams
Gruzja: Giorgi Mamardaszwili - Otar Kakabadze, Giorgi Gwelesiani (79. Nika Kwekweskiri), Guram Kaszia, Lasza Dwali, Luka Loczoszwili (64. Giorgi Citaiszwili) - Giorgi Czakwetadze (64. Zuriko Dawitaszwili), Otar Kiteiszwili (41. Sandro Altunaszwili), Giorgi Koczoraszwili - Georges Mikautadze (79. Budu Ziwziwadze), Chwicza Kwaracchelia
Żółte kartki: Alvaro Morata - Zuriko Dawitaszwili
Sędzia: Francois Letexier (Francja)
Widzów: 42 233