Wisła rozbita w Wiedniu. Biała Gwiazda czerwona ze wstydu po tej klęsce (VIDEO)

Data dodania: 01-08-2024 22:08

Brutalnie została potraktowana Wisła Kraków w rewanżowym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Zdobywca Pucharu Polski po porażce 1:2 u siebie w Austrii poległ aż 1:6, przegrywając już do przerwy pięcioma golami.

Wisła nie pojechała do Wiednia z wielkimi nadziejami. Było jasne, że zespół Kazimierza Moskala ma skromne szanse na wywalczenie awansu w Austrii, ale tak brutalnej weryfikacji marzeń nikt się nie spodziewał.

Biała Gwiazda już w 6. minucie straciła pierwszego gola po uderzeniu Burgstallera i jej sytuacja zrobiła się właściwie beznadziejna. Potem Wisła tylko przyjmowała kolejne ciosy. W I połowie trafili jeszcze Beljo w 24. minucie, dwa razy Burgstaller - w 30. i 35. minucie oraz Raux Yao w 45. minucie. Szansę na gola miał jeszcze Sangare w 41. minucie, ale zmarnował rzut karny.

Po zmianie stron Rapid już nie forsował tempa i spokojnie grał, pilnując wyniku i niespecjalnie szukając okazji do podwyższenia wyniku. W końcu jednak gospodarze zadali szósty cios. W 79. minucie Antona Cziczkana pokonał Lang.

Minutę później Wisła odpowiedziała swoim honorowym golem. Gorycz porażki tylko delikatnie osłodził Angel Rodado, który wykorzystał podanie Oliviera Sukiennickiego. Ostatecznie Wisła poległa 1:6.

Wisła po odpadnięciu z Rapidem spadła do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Zagrał w niej ze Spartakiem Trnawa. Pierwsze spotkanie 8 sierpnia na wyjeździe.