Śląsk wyrwał awans do kolejnej rundy. Został skarcony za zachowawczość, ale miał w swoich szeregach Nahuela Leivę (VIDEO)

Data dodania: 01-08-2024 22:37

Śląsk Wrocław wydarł awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Ekipa Jacka Magiery męczyła się z Łotyszami z FC Riga, ale ostatecznie wygrała w rewanżu 3:1 i odrobiła z nawiązką straty z pierwszego spotkania.

Początek meczu we Wrocławiu był dla Śląska prawie wymarzony. Już w 6. minucie gospodarze mieli rzut karny i wykorzystał go Nahuel Leiva.

Wydawało się, że teraz będzie już z górki, ale w 33. minucie Łotysze wyrównali i skarcili Śląsk za zachowawczą grę po strzeleniu gola. Do siatki z bliska trafił Babec.

Do przerwy był remis 1:1, a po zmianie stron gospodarze dzięki Nahuelowi Leivie wydarli awans. W 49. minucie pomocnik świetnie dograł do Petrowa i było 2:1, a po chwili sam uderzeniem w okienko zza pola karnego ustalił wynik na 3:1.

Łotysze swoje szanse na awans ograniczyli jeszcze mocniej w 61. minucie. Wprowadzony w 57. minucie Orosco szybko zakończył udział w meczu, bowiem popełnił brutalny faul i wyleciał z boiska. Mimo osłabienia Riga miała okazję na gola, który dałby dogrywkę. Ngom uderzył z rzutu wolnego i trafił w słupek. Parę centymetrów w bok i byłoby niewesoło we Wrocławiu,

Śląsk ostatecznie wygrał i awansował. W III rundzie eliminacji Ligi Konferencji zagra z FC Sankt Gallen. Pierwszy mecz odbędzie się 7 sierpnia o godz. 20:30 w Sankt Gallen, a rewanż zostanie rozegrany 15 sierpnia we Wrocławiu.