Adam Buksa strzelił kolejnego gola dla FC Midtjylland. Tym razem trafił w kwalifikacjach Ligi Mistrzów

Data dodania: 06-08-2024 22:39

Adam Buksa trafił do siatki w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. Polski napastnik, który latem trafił do FC Midtjylland, zdobył bramkę w spotkaniu III rundy kwalifikacji z Ferencvarosem Budapeszt.

Buksa dobrze wprowadził się w duński zespół. Po 5 meczach, licząc ten z Ferencvarosem, ma na koncie 3 gole. We wtorek strzelił pierwszego gola w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Dwa pozostałe strzelił w Superlidze duńskiej.

Z Węgrami Buksa posłał piłkę do siatki w 17. minucie, trafiając na 1:0. Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 69. minucie Franculino. W 45. minucie Aral Simsir nie wykorzystał karnego dla Midtjylland - jego strzał obronił Denes Dibusz.

Buksa zagrał do 78. minuty.

Rewanż odbędzie się 13 sierpnia o godz. 20:00 w Budapeszcie. Zwycięzca tego dwumeczu w ostatniej rundzie zagra ze zwycięzcą pary  Slovan Bratysława (Słowacja) - APOEL Nikozja (Cypr).